Nahrávam Udalosti

Štátna vedecká knižnica a OZ Taliansko srdcom Vás v rámci cestovateľského klubu srdečne pozývajú na prezentáciu knihy Taliansko a láska majú 3 spoločné veci – Životný štýl. Podujatie sa uskutoční v utorok 14. 6. 2022 o 16:00 h v Spoločenskej sále na 1. poschodí v budove Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici na Lazovnej 9 v Banskej Bystrici. 

Taliansko a láska majú 3 spoločné veci – Životný štýl

Sprievodca talianskym životným štýlom, miestami vhodnými na relax, od severu až po juh,
ale nielen to…  8 hlavných kapitol knihy, 8 itinerárov s originálnou mapou, 8 receptov na pohodovejší a chutnejší život.
Čo by ste povedali na život bez stresu, život vášnivejší a šťastnejší, život na spôsob talianskeho „la dolce vita“? Dali by ste si povedať? V tom prípade je táto kniha pre Vás priam nepostrádateľná. Je plná talianskej filozofie života, ktorý je bohatý na potešenia a pôžitky.
Životný štýl Talianov je v mnohom tak odlišný od toho nášho. Význam „la dolce vita“ alebo „sladkého života“ je ako mozaika kvality života a skladá sa z mnohých kúskov. Vedieť si vychutnať prítomný okamih, užívať si nielen pobyt, ale aj cestu, pochutnať si na dobrom jedle a oddýchnuť si pri kultúrnom predstavení, dobrej knihe alebo zaujímavom filme. Je to tiež lekcia z „dolce far niente”- „sladkého ničnerobenia“.
Pokúsme sa čerpať z talianskeho životného štýlu a naučme sa jesť, cestovať, milovať, obliekať sa, myslieť a baviť sa tak, ako to dokážu Taliani. Je totiž na nás, ako sa rozhodneme prežiť svoj život. Dá sa prežiť v starostiach, úzkosti a ponáhľajúc sa, alebo na spôsob „la dolce vita“.
Ďalšia časť série „Taliansko a láska majú 3 spoločné veci” sa zaoberá prevažne životným štýlom Talianov a všetkým, čo s ním súvisí.

Na stretnutie s Vami sa teší autorka knihy Buona Base.

Komentáre

komentárov

Total Views: 121 ,

Zdieľajte tento príspevok, Vyberte si svoju platformu.