Nahrávam Udalosti

Ukážka hudobných nástrojov

2.1. – 31.12.2024

Objavujte pestrosť zvukov a harmónií. Komentovaná prehliadka etnických nástrojov rôznych krajín sveta. Prostredníctvom prezentácie jednotlivých nástrojov sa záujemcovia pútavou formou oboznámia s ich pôvodom, spoznajú históriu a zvuky tradičných etnických nástrojov rôznych kultúr a vzdialených hudobných svetov, ako aj ich uplatnenie v rôznych oblastiach hudobných žánrov. Nástroje sú určené širokej škále návštevníkov, hudobníkom i laikom. Vhodné nielen pre študentov hudobných a pedagogických odborov ako špeciálny študijný materiál, ale aj pre širokú verejnosť, pre ktorú je hudba a pestrosť rôznych kultúr záujmom a inšpiráciou.

Návštevníci Hudobného átria sa môžu tešiť na africkú sansulu, jazýčkový oceľový bubon tank drum, drevený štrbinový bubon Tinka Tong,  afro-peruánsky cajón, nigérijské udu, šamanský bubon, kubánske congo a ďalšie. Súčasťou prehliadky budú aj drobné perkusie, ako napríklad oceľové agogo, drevené kokiriko, maracas cabala, cajita, himalájske spievajúce misky. Nástroje zaujmú tvarom, zvukom, materiálom, špeciálnou hrou a sú aj pastvou pre oči.

Navštívte Hudobné átrium a príďte sa nadchnúť touto netradičnou ponukou.

Projekt je realizovaný vďaka finančnej podpore Nadácie SPP.

Návštevníkom sú nástroje k dispozícií v rámci otváracích hodín. Pre organizované skupiny ponúkame prezentáciu etnických nástrojov s interakciou účastníkov v dohodnutých termínoch. Workshopy sú spoplatnené 2 € na účastníka.
Pre rezerváciu termínu nás kontaktujte emailom na adrese: [email protected]  alebo telefonicky:  (+421) 048/4710744

Otváracie hodiny:

Hudobné átrium ŠVK

Lazovná 9, Banská Bystrica

október – máj
pondelok – piatok 10.00 – 17.00 h
obedná prestávka 12.30 – 13.00 h

jún – september
pondelok – utorok 10.00 – 16.00 h
streda 10.00 – 18.00 h
štvrtok – piatok 10.00 – 16.00 h
obedná prestávka 12.30 – 13.00 h

Tešíme sa na Vás!

Komentáre

komentárov

Total Views: 516 ,

Zdieľajte tento príspevok, Vyberte si svoju platformu.