Nahrávam Udalosti

ŠVK – Literárne a hudobné múzeum spolu s partnermi, kultúrnymi inštitúciami v meste Banská Bystrica, pripravuje pre návštevníkov už XXIII. ročník Festivalu Literárna Banská Bystrica, ktorý je venovaný pamiatke slovenského autora Mikuláša Kováča.

Počas celého týždňa je pripravený bohatý kultúrny program pre každého návštevníka.

Pondelok (25. 3.) odštartuje festival besedou s dcérou Mikuláša Kováča, pani Danou Bugáňovou. Poobedie zas bude patriť stretnutiu s Mariánom Peckom, režisérom, scenáristom a súčasným umeleckým šéfom Bábkového divadla Na rázcestí (BDNR).

Utorok (26. 3.) bude pokračovať besedou so spisovateľkou Zuzanou Kubašákovou a literárno-hudobným pásmom z tvorby banskobystrických autorov. Večer zavŕši predstavenie v BDNR s názvom T. V. Recepty, ktoré je venované životu a práci Terézie Vansovej a Jána Vansu z Fortničky.

V stredu (27. 3.) bude dopoludnie venované umeleckej súťaži v interpretácii literárneho textu a vlastnej tvorbe Kováčova Bystrica. Návštevníci môžu využiť príležitosť na stretnutie s básnikom Miroslavom Kapustom a večer BDNR opäť pripravilo predstavenie – Európa v korešpondencii. Divadelné randevú s osobnosťami európskej minulosti sľubuje intímne, verejné, ľúbostné i tajomné spovede duší, ktorých osudy prenikli až do našej súčasnosti.

Vo štvrtok (28. 3.) si Mikuláša Kováča opäť pripomenieme – poeticko-hudobným pásmom Pod slnkom. Poobedie bude patriť Burze literárnych talentov.

Piatok (29. 3.) zavŕši festival podujatie Kováči umenia, ktoré predstaví banskobystrických umelcov a ich diela. Večer a noc budú už tradične patriť Noci s Andersenom, ktorá je venovaná mladým čitateľom.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Komentáre

komentárov

Zdieľajte tento príspevok, Vyberte si svoju platformu.